Samtec Inc. TW-05-06-S-D-438-118
Part No.:
TW-05-06-S-D-438-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-06-S-D-438-118 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height:
0.438" (11.125mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)