Samtec Inc. TW-05-06-S-D-430-110
Part No.:
TW-05-06-S-D-430-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-06-S-D-430-110 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)