Samtec Inc. TW-05-06-S-D-415-150
Part No.:
TW-05-06-S-D-415-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-06-S-D-415-150 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)