Samtec Inc. TW-05-06-G-D-400-SM-A
Part No.:
TW-05-06-G-D-400-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-05-06-G-D-400-SM-A Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)