Samtec Inc. TW-05-03-L-D-280-100
Part No.:
TW-05-03-L-D-280-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-03-L-D-280-100 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)