Samtec Inc. TW-05-03-G-D-190-SM-A
Part No.:
TW-05-03-G-D-190-SM-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-05-03-G-D-190-SM-A Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating):
0.277" (7.036mm)
Length - Stack Height:
0.190" (4.826mm)