Samtec Inc. TW-04-07-S-D-410-175-004
Part No.:
TW-04-07-S-D-410-175-004
Description:
CONN BRD STACK 2.00 8POS
Shipping
TW-04-07-S-D-410-175-004 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.175" (4.445mm)