Samtec Inc. TW-04-07-L-D-525-SM
Part No.:
TW-04-07-L-D-525-SM
Description:
CONN HEADER DUAL 2MM 8POS GOLD
Shipping
TW-04-07-L-D-525-SM Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.525" (13.335mm)