Samtec Inc. TW-04-04-F-D-385-SM-P-TR
Part No.:
TW-04-04-F-D-385-SM-P-TR
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-04-04-F-D-385-SM-P-TR Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.385" (9.779mm)