Samtec Inc. TW-04-03-S-Q-300-090
Part No.:
TW-04-03-S-Q-300-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-04-03-S-Q-300-090 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
16
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)