Samtec Inc. TW-04-03-L-D-140-198
Part No.:
TW-04-03-L-D-140-198
Description:
CONN BRD STACK 2.00 8POS
Shipping
TW-04-03-L-D-140-198 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.197" (5.000mm)
Length - Stack Height:
0.140" (3.556mm)
Length - Tail:
0.198" (5.029mm)