Samtec Inc. TW-04-02-L-D-200-SM-P-TR
Part No.:
TW-04-02-L-D-200-SM-P-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 8POS 0.079 STACK SMD
Shipping
TW-04-02-L-D-200-SM-P-TR Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Number of Positions:
8
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)