TLA2024IRUGR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TLA2024IRUGR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 10-XFQFN |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Sampling Rate (Per Second) | 3.3k |
| Number of Inputs | 4 |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Data Interface | I2C |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 0:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | Internal |
| Voltage - Supply, Analog | 2V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2V ~ 5.5V |
| Features | PGA, Selectable Address |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 10-X2QFN (2x1.5) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "TLA2024IRUGR" in Silicon Labs TLA2024IRUGR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.