TC0437A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TC0437A |
| Manufacturer | TST |
| Series | - |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | |
| Product Status | Active |
| Type | SAW |
| Frequency | 315 MHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±75kHz |
| Features | - |
| Capacitance | - |
| Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) |
| Height | 0.049" (1.25mm) |
The following parts include "TC0437A" in Silicon Labs TC0437A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.