Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | T3-B-LS |
| Manufacturer | Magnasphere Corp |
| Series | - |
| Package/Case | Module, Wire Leads |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Operating Angle | ±11° |
| Output Type | SPST |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 74°C |
| Voltage - Supply | 30V |
| Current - Output | 250mA |
The following parts include "T3-B-LS" in Silicon Labs T3-B-LS.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.