Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DSBA1P |
| Manufacturer | NKK Switches |
| Series | DS |
| Package/Case | PCB Mount |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Operating Angle | ±30° ~ ±60° |
| Output Type | NPN |
| Mounting Type | Through Hole, Straight |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Output | 20mA |
The following parts include "DSBA1P" in Silicon Labs DSBA1P.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.