Suntsu Electronics, Inc SXTHM216AA074-40.000M
Part No.:
SXTHM216AA074-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000MHZ 16 PF SMD
Shipping
SXTHM216AA074-40.000M Information
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)