Suntsu Electronics, Inc SXT3248DB38-16.000M
Part No.:
SXT3248DB38-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 8 PF SMD
Shipping
SXT3248DB38-16.000M Information
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)