Suntsu Electronics, Inc SXT3248DB27-24.576M
Part No.:
SXT3248DB27-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 8 PF SMD
Shipping
SXT3248DB27-24.576M Information
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)