Suntsu Electronics, Inc SXT32420BA27-27.000M
Part No.:
SXT32420BA27-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 20 PF SMD
Shipping
SXT32420BA27-27.000M Information
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)