Suntsu Electronics, Inc SXT32418FE16-26.000M
Part No.:
SXT32418FE16-26.000M
Description:
CRYSTAL 26.000MHZ 18 PF SMD
Shipping
SXT32418FE16-26.000M Information
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)