Suntsu Electronics, Inc SXT32417DA17-16.000M
Part No.:
SXT32417DA17-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 17 PF SMD
Shipping
SXT32417DA17-16.000M Information
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)