Suntsu Electronics, Inc SXT32410EB17-48.000M
Part No.:
SXT32410EB17-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 10 PF SMD
Shipping
SXT32410EB17-48.000M Information
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)