Suntsu Electronics, Inc SXT22419DB17-20.000M
Part No.:
SXT22419DB17-20.000M
Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 19 PF SMD
Shipping
SXT22419DB17-20.000M Information
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
19pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)