Suntsu Electronics, Inc SXT22413CB16-12.000M
Part No.:
SXT22413CB16-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 13 PF SMD
Shipping
SXT22413CB16-12.000M Information
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)