Suntsu Electronics, Inc SXT22412CC17-27.120M
Part No.:
SXT22412CC17-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 12PF SMD
Shipping
SXT22412CC17-27.120M Information
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)