Suntsu Electronics, Inc SXT2148EE38-16.000M
Part No.:
SXT2148EE38-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 8 PF SMD
Shipping
SXT2148EE38-16.000M Information
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)