Suntsu Electronics, Inc SXT2148AA38-38.400M
Part No.:
SXT2148AA38-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
Shipping
SXT2148AA38-38.400M Information
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)