Suntsu Electronics, Inc SXT2147AA17-38.400M
Part No.:
SXT2147AA17-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 7 PF SMD
Shipping
SXT2147AA17-38.400M Information
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)