Suntsu Electronics, Inc SXT21411BA16-48.000M
Part No.:
SXT21411BA16-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 11 PF SMD
Shipping
SXT21411BA16-48.000M Information
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
11pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)