Microchip Technology SST25VF010A-33-4I-SAE
Part No.:
SST25VF010A-33-4I-SAE
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:
IC FLASH 1MBIT SPI 33MHZ 8SOIC
Shipping
SST25VF010A-33-4I-SAE Information
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Clock Frequency:
33 MHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)