Microchip Technology SST25VF010A-33-4C-SAE
Part No.:
SST25VF010A-33-4C-SAE
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:
IC FLASH 1MBIT SPI 33MHZ 8SOIC
Shipping
SST25VF010A-33-4C-SAE Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
SST25
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
FLASH
Technology:
FLASH
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
33 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
20µs
Access Time:
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)