NXP USA Inc. SPC5517EBVLQ66R
Part No.:
SPC5517EBVLQ66R
Package:
144-LQFP
Description:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP
Shipping
SPC5517EBVLQ66R Information
Package/Case:
144-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
66MHz
Number of I/O:
111
Program Memory Size:
1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size:
80K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.25V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)