Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SN54LS628J |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 54LS |
| Package/Case | 14-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Type | VCO |
| Count | - |
| Frequency | 15MHz ~ 25MHz |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 20 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-CDIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "SN54LS628J" in Silicon Labs SN54LS628J.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.