Littelfuse Inc. SMDJ440A
Part No.:
SMDJ440A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS 3KW 440V 5% UNI DO-214AB
Shipping
SMDJ440A Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.21A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
Yes
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C