Littelfuse Inc. SMAJ440A
Part No.:
SMAJ440A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AC
Shipping
SMAJ440A Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
900mA
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
Yes
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C