SM806037UMG-TR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SM806037UMG-TR |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package/Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | - |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | Ethernet, Fiber Channel |
| Input | Crystal |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 625MHz |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
The following parts include "SM806037UMG-TR" in Silicon Labs SM806037UMG-TR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.