Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 9FGV0241AKILFT |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Input | Crystal |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
The following parts include "9FGV0241AKILFT" in Silicon Labs 9FGV0241AKILFT.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.