EPSON SG-51P 22.1180MC: ROHS
Part No.:
SG-51P 22.1180MC: ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Description:
XTAL OSC XO 22.1180MHZ CMOS TTL
Shipping
SG-51P 22.1180MC: ROHS Information
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-51P
Package/Case:
14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
22.118 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.780" L x 0.250" W (19.81mm x 6.36mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)