Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SF45/B |
| Manufacturer | Lightware Lidar Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Sensing Distance | 7.87" ~ 1968.50" (20 ~ 5000cm) |
| Output Type | I2C, SPI, USB |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 300 mA |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | -10°C ~ 50°C |
The following parts include "SF45/B" in Silicon Labs SF45/B.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.