VL53L1CXV0FY/1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | VL53L1CXV0FY/1 |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Series | FlightSense™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Sensing Distance | 157.480" (4m) |
| Output Type | I2C |
| Voltage - Supply | 2.6V ~ 3.5V |
| Operating Temperature | - |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | -20°C ~ 85°C |
The following parts include "VL53L1CXV0FY/1" in Silicon Labs VL53L1CXV0FY/1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.