SCD722002.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SCD722002 |
| Manufacturer | E Ink Corporation |
| Series | E Ink |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Number of Characters | 5.0 |
| Display Format | 1 x 5 |
| Character Format | 6-Segment |
| Display Type | E-INK Segmented Display |
| Display Mode | - |
| Character Size | - |
| Outline L x W x H | 26.30mm x 8.50mm x 0.58mm |
| Viewing Area | 3.00mm L x 10.30mm W |
| Backlight | Without Backlight |
| Voltage - Supply | 5V ~ 15V |
| Dot Size | - |
| Interface | - |
| Controller Type | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Text Color | Black |
| Background Color | White |
The following parts include "SCD722002" in Silicon Labs SCD722002.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.