Infineon Technologies SAF-XC164KM-8F20F AA
Part No.:
SAF-XC164KM-8F20F AA
Package:
64-LQFP
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP
Shipping
SAF-XC164KM-8F20F AA Information
Package/Case:
64-LQFP
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Speed:
20MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART
Number of I/O:
47
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
6K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.35V ~ 2.7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C