Infineon Technologies SAF-XC164D-16F40F BB
Part No.:
SAF-XC164D-16F40F BB
Package:
100-LQFP
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
Shipping
SAF-XC164D-16F40F BB Information
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Speed:
40MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART
Number of I/O:
79
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.35V ~ 2.7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)