Infineon Technologies S6E2C59L0AGL2000A
Part No.:
S6E2C59L0AGL2000A
Description:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 216LQFP
Shipping
S6E2C59L0AGL2000A Information
Series:
FM4 S6E2C5
Speed:
200MHz
Connectivity:
CANbus, CSIO, EBI/EMI, I2C, LINbus, SD, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size:
1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size:
192K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)