RO3303E.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | RO3303E |
| Manufacturer | RFMi |
| Series | - |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | SAW |
| Frequency | 418 MHz |
| Frequency Stability | 32ppb |
| Frequency Tolerance | ±75kHz |
| Features | - |
| Capacitance | - |
| Impedance | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height | 0.054" (1.38mm) |
The following parts include "RO3303E" in Silicon Labs RO3303E.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.