KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD1240F
Part No.:
RK73H2ATTD1240F
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES 124 OHM 1% 1/4W 0805
Shipping
RK73H2ATTD1240F Information
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
124 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)