KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP6803F
Part No.:
RK73H1ETTP6803F
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
RES 680K OHM 1% 1/10W 0402
Shipping
RK73H1ETTP6803F Information
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)