KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2BTTD2R2J
Part No.:
RK73B2BTTD2R2J
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES 2.2 OHM 5% 1/4W 1206
Shipping
RK73B2BTTD2R2J Information
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)