KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1JTTD2R2J
Part No.:
RK73B1JTTD2R2J
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES 2.2 OHM 5% 1/8W 0603
Shipping
RK73B1JTTD2R2J Information
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)